Labenko Bilişim A.Ş.

Artırımlı Otomasyon
Tasarruf, Dekarbonizasyon
SAĞLIK HİZMET SÜREÇLERİ

robotik, yazılımsal ve mobil çözümlerimiz ile daha ekonomik, daha hızlı ve sürdürülebilir hale getirmek için kurulduk.

Sağlık hizmetlerinin hızla dijitalleştiği yeni dönemde robot, algoritma ve mobil uygulamalar ve bunların etkin kullanımları sağlık kurumlarının başarısı için hayati önem taşımaktadırlar.

Labenko Bilişim A.Ş. tıp, bilişim ve mühendislik yönetimi alanlarında onlarca yıllık uluslararası deneyime sahip bir grup akademisyen ve öğrenci tarafından kurulmuş araştırma ve inovasyon yönelimli yeni kuşak bir şirkettir.

Labenko, Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Teknoparkında (DEPARK) ilgili Fakülte ve Üniversite Kurullarının izniyle, 2015 yılında faaliyetlerine başlamıştır.

Kuruluşundan bu yana ar-ge çalışmalarını aralıksız sürdüren Labenko, iki adet robot geliştirerek kullanıma sunmuş ayrıca bir mobil uygulama, bir ileri teknoloji laboratuvar bilgi yönetim sistemi, bir kan alma akış sistemi, teşhis ve tedavi etkinliğini artırmak için çeşitli yazılımsal sistemler geliştirmiştir. Ar-ge çalışmaları yeni projeler ile devam etmektedir.

Ar-ge çalışmaları sonucu, üç adet patent tescil edilmiş olup üç adet daha patentinin inceleme süreçleri devam etmektedir.

SORU SORUN

Bize Danışın

Yardımcı Olalım